« Social Media Star Award | Hoofdmenu | Meisje in het AD »

Peter R. de Vries pakt oplichter drankenhandels

PeterrcolumnHet is alweer bijna twee jaar geleden dat ik op Drinkblog een posting schreef naar aanleiding van een mail van een collega uit Limburg.
Hij was opgelicht, en vele collega's met hem. Ik publiceerde in 2007 dat verhaal vooral als waarschuwing voor andere collega's.
Enkele maanden  geleden ging die posting tot mijn verbazing plotseling weer leven.
Een gedupeerde ondernemer googlede de posting en meldde zich bij Peter R. de Vries. Die ging ermee aan de slag en het resultaat is zondagavond a.s. te zien op SBS6.
Zal ik mijn naam dan maar veranderen in Petra R.? :-)

Hieronder het persbericht:

In Peter R. de Vries, misdaadverslaggever zondag uitgebreid aandacht voor twee oplichters die op hun strooptocht door Nederland de ene na de andere ondernemer duperen.

De politie krijgt de daders op een presenteerblaadje, maar doet er helemaal niets mee. En dus komt Peter in actie en doet wat de politie had moeten doen: de oplichters opsporen.

En het is de politie echt makkelijk gemaakt. Want beide oplichters laten op hun strooptocht steeds een kopie van een echt identificatiebewijs achter, plus een correct thuisadres en een juist telefoonnummer.
De gedupeerde ondernemers overhandigen al die gegevens persoonlijk aan de lokale politie. Die dus eigenlijk niets anders hoeft te doen dan de oplichters op te halen en hun buit mee te nemen. Maar tussen aangifte en actie zitten cursussen in de weg, en atv-dagen.

Hoewel het om vele tienduizenden euro’s gaat en er weken verstrijken, kunnen de oplichters hun strooptocht door Nederland ongehinderd door de politie vervolgen. Tot de verborgen camera van Peter hen in het vizier krijgt.

Het spoor van de oplichters loopt langs obscure loodsen, een voormalige hennepkwekerij, de Haagse verslavingskliniek, een uitgewoonde villa in Limburg en de ‘achtertuin’ van een politiebureau.

Uiteindelijk komt het tot confrontatie met Peter.

Peter R. de Vries, misdaadverslaggever
Zondag 21.30 SBS 6

Reacties

Laat een reactie achter

  • Logowzv

Drinkblog

  • Laatste video's

Flickr

  • www.flickr.com
    This is a Flickr badge showing public photos from Meisje van de Slijterij. Make your own badge here.

  • Buttoncnm

  • Web Analytics
Mijn foto

Mijn andere accounts

Facebook Flickr LinkedIn MSN Messenger Other Skype Twitter YouTube

Laatste reacties

Doorzoek Weblog

  • Google
    Web Meisje
    drinkblog.nl

Swicki

  • Stukjes content van mijn weblogs overnemen op niet-commerciële basis en daarbij linken met bronvermelding is toegestaan. Om content te gebruiken voor andere doeleinden is toestemming vereist. Creative Commons License
    Op dit werk is een Creative Commons Licentie van toepassing.

    Meisje van de Slijterij is wel in te huren voor presentaties over bloggen en ondernemen. Eventueel mèt een afsluitende proeverij. Mail me!

Neem inhoud van deze site over (XML)